Archive for the ‘Treningi i ćwiczenia’ Category

13 lipca

Poranna gimnastyka… w łóżku

poranne cwiczenia

Jesteś śpiochem? Często nie jesteś w stanie podnieś sie z łóżka. Musisz wstać i iść do pracy, szkoły, na spotkanie a Twój organizm protestuje. Wstajesz w złym humorze? Mam sposób, aby lepiej Ci się wstawało :)

Jeśli chcesz się rozbudzić na dobre, wzmocnić kondycje, zdrowie i poprawić humor, zacznij dzień od porannej gimnastyki. Ale spokojnie – nie musisz od razu wstawać, będziesz ćwiczyć leżąc w łóżku! Po niej zniknie uczucie zmęczenia, sprawi że szykowanie przed wyjściem z domu będzie szło sprawniej i przyjemniej…

1. Zacznij od przeciągnięcia się, zrób to najlepiej 2 razy.
2. Leżąc przyciągnij nogi do klatki piersiowej i wytrzymaj chwilę w tej pozycji.
3. Ugięte nogi w kolanach połóż na łóżku, ręce wzdłuż tułowia, oderwij głowę i łopatki od łóżka, napinając mięśnie brzucha, przytrzymaj chwilę w powietrzu – powtórz ćwiczenie około 10 razy
4. Leżąc dalej podnieś wyprostowane nogi do góry, chwilę przytrzymaj. Później przytrzymaj prawą nogę a lewą połóż na łóżku i chwilę przytrzymaj i zmiana nogi.
5. Odwróć się na brzuchu i podeprzyj się na przedramionach, powoli unosząc plecy do góry, ściągnij łopatki i napnij mięśnie grzbietu.
6. Usiądź po turecku i obejmij się rękoma jakbyś chciała się mocno przytulić i wytrzymaj w tej pozycji.
7. Dalej siedząc po turecku spleć dłonie za plecami, ściągnij łopatki kilka razy.
8. Ściągnij nogi z łóżka na podłogę i w pozycji siedzącej zrób kilka okręgów głową w lewo, w prawo, popatrz na boki, głowa do tyłu i do przodu.
9. Powoli wstań z łóżka i wyciągnij się mocno w rekami w górze.

Skończ ćwiczenia chłodnym prysznicem, który postawi cię na nogi i zjedz pyszne śniadanko.
Warto wstać troszkę wcześniej ;)

fitness4u.info - Wszelkie prawa zastrzeżone, 2011