Archive for the ‘Ciekawostki’ Category

13 lipca

Życie z pasją smakuje lepiej

pasja cwiczen

Na początku dobrze jest określić co to w ogóle jest ta pasja. Otóż pasja występuje wtedy, gdy poświęcasz całą energię na robienie czegoś co jednocześnie sprawia Ci ogromną frajdę, a nawet euforię. Jeśli tracisz poczucie czasu przy robieniu czegoś, jeśli jesteś przy tym bardziej kreatywny, jeśli czekasz z niecierpliwością kiedy to zrobisz, jeśli traktujesz coś jako zabawę a nie obowiązek – to właśnie jest pasja…

To potężna motywacja, która pomaga w osiąganiu celów, nadająca sens i kierunek działania oraz pomoc w nadążaniu za marzeniami. Pasja sprawia, że jesteśmy zadowoleni z naszego życia, jeśli jej brakuje, np. podczas zmuszania się do pracy, której nie znosimy czujemy się wypaleni, bez energii do życia. Dobrze jest nauczyć się czerpać przyjemność, pasję ze wszystkiego co robimy: z naszego hobby, pracy, aktywności fizycznej a nawet ze stosunków międzyludzkich :)

Usiądź i zastanów się czy czerpiesz przyjemność ze swojego wolnego czasu? Czy starasz się rozwijać swoje zainteresowania, czy wykorzystujesz swój czas jak najlepiej się da. Jeśli nie to przypomnij sobie co zawsze chciałaś robić. Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno na realizację swoich marzeń. Jeśli zawsze chciałaś nauczyć się tańczyć salsę – zapisz się na kurs tańca, jeśli marzy Ci się nurkowanie już teraz zacznij szukać szkoły nurkowej z Twoim mieście. Znajdź sobie hobby, coś co będziesz robić z pasją, co sprawi Ci przyjemność. Zainwestuj w siebie, poczujesz się lepiej, bardziej dowartościowana, poznasz nowych przyjaciół, życie stanie się bardziej interesujące i kolorowe.

Nie lubisz swojej pracy, codziennie gdy się budzisz masz zły humor? Jeśli praca nie sprawia Ci żadnej przyjemności może warto ją zmienić. Poszukaj czegoś to by Cię satysfakcjonowało. Jeśli nie masz odwagi postaraj się podnieść swoje kwalifikacje. Zapisz się na kurs języka obcego, na jakieś ciekawe szkolenia. To na pewno sprawi, że poczujesz się bardziej dowartościowana, lepsza, a przede wszystkim pewniejsza siebie. A na pewno w przyszłości łatwiej zdobędziesz upragnioną posadkę.

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną to ćwiczenia bez pasji, robione na siłę niedość, że nie sprawiają Ci przyjemności to dodatkowo nie działają tak jak trzeba!! Same suplementy i odżywki nie pomogą Ci osiągnąć celu. Gdy na samą myśl, że znów musisz iść na siłownie robi Ci się słabo i wolisz zostać w domu przed TV szybko wyrzuć karnet. Nie zmuszaj się do ćwiczeń, poszukaj czegoś odpowiedniego dla siebie. Może lubisz pływać, tańczyć lub spacerować?? Wybierz kilka ulubionych zajęć i postaraj się ruszać 2-3 razy w tygodniu, różnorodność aktywności fizycznej spowoduje, że nie znudzisz się za szybko – nie ma nic gorszego niż rutyna!

I na koniec Twoi znajomi :) osoby z którymi spędzasz wiele swojego czasu mają na Ciebie duży wpływ. Jeśli Twoi przyjaciele lubią tylko siedzieć w barze przy piwie, Ty zazwyczaj siedzisz z nimi. Jeśli nie mają przy tym żadnych zainteresowań nawet nie można liczyć na ciekawą rozmowę, niczego się nie dowiesz ani nie nauczysz. Natomiast jeśli masz znajomych, którzy lubią jeździć na rowerze, chodzą na basen, lubią iść do klubu pobawić się wyciągają Cie i namawiają do robienia tego samego. Życie jest wtedy ciekawsze. Wiadomo, że trzeba utrzymywać kontakty ze wszystkimi, których lubimy. Jednak postaraj się spędzać jak najwięcej czasu z ludźmi, którzy Cie motywują, zarażają entuzjazmem, z którymi najlepiej się czujesz.

fitness4u.info - Wszelkie prawa zastrzeżone, 2011